O firmie BATCAR

Zapoznaj się z historią powstania i rozwojem na przestrzeni lat.

Początki firmy BATCAR sięgają 1989 roku, kiedy to dwóch absolwentów Politechniki Zielonogórskiej w zaadoptowanej najniższej kondygnacji domu jednorodzinnego założyło Zakład Usługowy produkujący akumulatory samochodowe. Był to montaż akumulatorów z gotowych podzespołów wraz z ich formowaniem. Braki akumulatorów na rynku i dobra jakość oferowanych produktów spowodowały szybki rozwój firmy, co w efekcie umożliwiło zatrudnienie nowych pracowników oraz rozpoczęcie budowy nowej siedziby i magazynu firmy.
Dwa lata później firma funkcjonowała już pod nazwą BATCAR™.

Od 1993 roku siedziba firmy mieści się w Zielonej Górze na ulicy Rumakowej 6. W między czasie właściciele firmy podjęli decyzje o budowie magazynów wraz z nowoczesną ładownią w małej miejscowości koło Kożuchowa.

Od 1995 roku firma uczestniczy w Międzynarodowych Targach Motoryzacji w Poznaniu. Nawiązane na targach kontakty skłoniły właścicieli firmy do skierowania planów dalszego rozwoju w kierunku Serwisu Szybkiej Obsługi Samochodów, połączonego z dystrybucją części motoryzacyjnych.

W 1996 r. firma zakupiła hurtownię akumulatorów AKUM w Gorzowie Wlkp. i uruchomiła tam oddział, zajmujący się dystrybucją akumulatorów w byłym województwie gorzowskim.

W 2001 roku w połowie maja ruszyła budowa czterostanowiskowego serwisu wyposażonego w nowoczesny sprzęt i narzędzia warsztatowe niezbędne do przeprowadzania napraw samochodów osobowych i dostawczych. Obiekt został uruchomiony w październiku tego samego roku. Podstawą działalności serwisu jest montaż i wymiana ogumienia, naprawy zawieszenia i hamulców, wymiana olejów i sprzedaż akumulatorów.

W 2002 roku właściciele firm uruchomili oddział w Jaworze, zajmujący się sprzedażą hurtową i detaliczną akumulatorów. Rejon działania oddziału to województwo dolnośląskie.

W 2005 roku nastąpiła rozbudowa warsztatu do 6 stanowisk. W tym samym roku. firma wdrożyła i nadal utrzymuje system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy EN ISO 9001:2001. Z uwagi na stały i systematyczny rozwój oraz poprawę konkurencyjności firmy na rynku lokalnym i regionalnym właściciele Spółki podjęli decyzję dotycząca dalszych planów rozwojowych a mianowicie utworzenie nowych oddziałów firmy.

Stabilny rozwój i nowoczesne poglądy właścicieli na prowadzenie firmy zostały nagrodzone m.in nagrodą Gazela Biznesu 2006 i 2007 oraz zajęciem VII miejsca w Rankingu Firm.

W 2007 roku powstał nowy oddział w Nowej Soli i Ostrowie Wielkopolskim. W 2007 roku właściciele podjęli decyzję o otwarciu nowych oddziałów na wschodzie kraju w Lublinie i w Sokołowie Podlaskim.

Przedsiębiorstwo uzyskało dofinansowanie na planowaną inwestycję z lubuskiego regionalnego programu operacyjnego na lata 2007-2013.

Dalszy rozwój przedsiębiorstwa doprowadził do otwarcia filii w Grudziądzu i Bielsku Białej w 2008 roku. Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie na rynku, intensywny rozwój w ostatnich latach, kierownictwo przedsiębiorstwa postanowiło rozpocząć budowę Inteligentnego Centrum Logistycznego- magazynu akumulatorów i innych artykułów przemysłowych, opartego na idei wysokiego składowania, zarządzanego nowatorskim, elastycznym systemem informatycznym.

Nowa siedziba firmy została oddana do użytku w listopadzie 2009 roku.

Utworzenie spółek powiązanych w Niemczech.

Utworzenie spółek powiązanych w Słowacji.

Utworzenie spółek powiązanych w Czechach.

Rozbudowa siedziby Firmy o kolejne hale magazynowe.

Otwarcie Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim.

Multimedia

Spot autopromocyjny

Magazyny

Własne zaplecze magazynowe

Sprzedaż hurt / detal

Do góry